Cotygodniowe rozmowy podcastowe z dziewczynami i kobietami na temat edukacji. Tej szkolnej, czasem akademickiej, a już na pewno tej życiowej. Dokąd miała zaprowadzić, a dokąd zaprowadziła? O wyborach, porażkach i niezapomnianych zwycięstwach. O pracy kobiet, z kobietami i nad sobą. Czasem do Pracowni Dziewczyn wpadną te, które dobrze znacie. Innym razem takie, które na pewno chciałybyście poznać tylko jeszcze o tym nie wiecie! Kim chcą być, jak dorosną? Jaką wiedzę pragną przekazać młodszym? To wszystko i więcej… Dziewczyny dziewczynom – dla inspiracji i ku pokrzepieniu serc. * Kontakt: pracowniadziewczynpodcast @gmail.com IG: @pracowniadziewczynpod Grafika: Joanna Siwecka
Episodes
Thursday Feb 18, 2021
Thursday Feb 18, 2021
Dzisiaj w Pracowni Dziewczyn rozmowa o rzeczach poważnych jak czego może nauczyć nas teatr, ale i o kłaku spod tapczanu, i o kobiecie, która szoruje równik, aby nie zardzewiał. Choć jakby się zastanowić, szorowanie równika to też sprawa niezwykłej wagi, bo co by było, gdyby kula ziemska się rozleciała?!
Tym razem moją rozmówczynią jest genialna i niezmiernie utalentowana Malina Prześluga - dramatopisarka, autorka książek dla dzieci i dramaturg Teatru Animacji w Poznaniu.
Do jej dramatów (dla starszych widzów) należą m.in. “Pustostan”, “Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi”, „Garnitur Prezydenta” czy „Debil”, za który Malina w zeszłym roku otrzymała Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną.
Nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesor Małgorzatę Omilanowską za dokonania w dziedzinie literatury i dramaturgii dla dzieci. Laureatka Nagrody Artystycznej Miasta Poznania za “poważną twórczość dla dzieci, za oddanie głosu tym, których na co dzień nie słyszymy, za otwieranie zamkniętych umysłów i nowe opisywanie rzeczywistości”.
W Pracowni Malina opowiada o pracy nad swoją najnowszą książką dla dzieci "Arbuz i Pchełka - czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę", o czym warto pamiętać, pisząc dla najmłodszych i o jej ulubionych książkach z dzieciństwa.
Poza tym rozmawiamy o wartościach, które Malina wyniosła z domu, o wierszach jej autorstwa wydanych przez bardzo prywatne wydawnictwo Tato, a także o tym, dlaczego jako dziewczynka marzyła o byciu bibliotekarką.
A jakby tego było mało, wzdychamy nad zmianami w polskim systemie edukacji, Malina opowiada o wspaniałym profesorze języka polskiego z Marynki (Liceum św. Marii Magdaleny w Poznaniu) i przemyca sporo rad dla zainteresowanych pisaniem słuchaczek i słuchaczy.
*
"Arbuz i Pchełka - czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę" w wersji na czytnik: tutaj.
Potupajki i Dopoduszki: tutaj.
Instagram Pracowni Dziewczyn @pracowniadziewczynpod
Kontakt: pracowniadziewczynpodcast@gmail.com
Comments (0)
To leave or reply to comments, please download free Podbean or
No Comments
To leave or reply to comments,
please download free Podbean App.