PRACOWNIA DZIEWCZYN

Joanna Frejus, Omatkodepresja: Dojrzewanie do pracy psycholożki

May 20, 2021

Chodź do Pracowni, dziś koimy głosem.

Moją bohaterką jest Joanna Frejus - psycholożka i psychoterapeutka koncentrująca się na wspieraniu osób w okresie okołoporodowym (kobiet w ciąży i mam małych dzieci, kobiet z doświadczeniem poronienia, aborcji) i ich bliskich oraz osób z doświadczeniem depresji, zaburzeń lękowych, kryzysów psychicznych i innych trudności. Założycielka Centrum Wsparcia Mamy, Taty i Dziecko. Absolwentka SWPS.

Joanna prowadzi konsultacje indywidualne, warsztaty i grupy wsparcia #CzułeWojowniczki. Opracowuje i prowadzi szkolenia dla firm, instytucji i organizacji. Przyjmuje online i stacjonarnie w gabinecie w Warszawie. Na Instagramie działa na @omatkodepresja i @dobrzejestnierycz.pl. Autorka przemówienia o poronieniu “Historia kilku strat” na TEDxWarsaw Women (link to YT poniżej).

W Pracowni Joanna opowiada o istocie wspierającej atmosfery podczas spotkania z psycholożką/psychologiem, tajemnicy zawodowej i czego ona sama uczy się o sobie przez swoją pracę.

Poza tym rozmawiamy o zawstydzaniu mam ze względu na to jak wychowują dzieci, dlaczego tak łatwo i szybko przychodzi nam krytykowanie innych i jak odróżnić baby blues od depresji poporodowej.

No, ale i jest też sporo o ścieżce edukacyjno-zawodowej Joanny. Między innymi o pasji do pisania dziennikarskiego, która zaprowadziła na… politologię, dojrzewaniu do zostania psycholożką, leczeniu koni i uśmiechaniu się pod nosem podczas czytania książek Olgi Tokarczuk.

 

Polecenia Joanny do Kanonu Lektur Pracowni Dziewczyn: 

Książki Olgi Tokarczuk

*

Strona Joanny: www.joannafrejus.pl 

Centrum Wsparcia Mamy, Taty i Dziecka: https://centrum.fundacjaczulosc.pl/

Joanna na Instagramie: @omatkodepresja i @dobrzejestnierycz

Joanna na Facebooku: https://www.facebook.com/omatkodepresja

TEDxWarsawWomen "Historia kilku strat": https://www.youtube.com/watch?v=6GMeZNvlJFA&t=815s 

Instagram Pracowni Dziewczyn @pracowniadziewczynpod

Kontakt: pracowniadziewczynpodcast@gmail.com

Podbean App

Play this podcast on Podbean App