PRACOWNIA DZIEWCZYN

Martyna Zygaj, nauczycielka jogi: Nie każdy musi mieć plan na całe życie

January 21, 2021

Bohaterka dzisiejszego odcinka to w zasadzie taka matka chrzestna Pracowni Dziewczyn, bo to właśnie Martyna była jedną z pierwszych osób, które dowiedziały się, że chcę stworzyć podcastowe miejsce do rozmów z dziewczynami i bardzo wspierała ten pomysł od samego początku. Co więcej, również dzięki Martynie do Pracowni wpadła jej kuzynka Agata Popiel-Machnicka, współzałożycielka wioski norweskiej Arendel. Dziś przyszedł czas na rozmowę z Martyną Zygaj, która swoją pogodą ducha i świetnymi anegdotami podnosi na duchu jak nikt inny!

Kiedy powiedziałam naszym wspólnym znajomym ze studiów, że Martyna będzie bohaterką w drugim sezonie podcastu, spotkałam się z reakcją, że było to do przewidzenia, bo ścieżka Maryny to taka dobra historia pełna uporu w dążeniu za pasją. 

Martyna pochodzi z Janowca Wielkopolskiego. Wychowała się w rodzinie nauczycieli. Absolwentka filologii norweskiej, certyfikowana nauczycielka jogi. Od ponad sześciu lat mieszka w Wielkiej Brytanii. 

W Pracowni opowiada dlaczego studiowała filologię norweską (m.in. ze mną, Marią, Olgą i Kubą), o szoku kulturowym, którego doświadczyła na Erasmusie w Bergen i dlaczego nie paliło się jej do studiów magisterskich. 

Poza tym rozmawiamy o jej podróżach po Azji, Australii i Nowej Zelandii, i czego ją nauczyły. O lunatykowaniu, pająkach i o poradach dla innych marzących o dalekich wyprawach. No i oczywiście o zainteresowaniu jogą, korzyściach płynących z ćwiczeń na macie, jak zostaje się nauczycielką jogi w Wielkiej Brytanii i co pandemia zmieniła w trybie pracy Martyny. 

*

Strona internetowa Martyny: tutaj.

Instagram Martyny: @martynayoga

Instagram Pracowni Dziewczyn @pracowniadziewczynpod

Kontakt: pracowniadziewczynpodcast@gmail.com

 

Podbean App

Play this podcast on Podbean App