PRACOWNIA DZIEWCZYN

Monika Grzelak, Oh Kanada: O sile idącej w parze z wrażliwością

February 25, 2021

Czego Polska mogłaby nauczyć się od Kanady, a czego Kanada od Polski? (Gdyby kraje te czegokolwiek chciałyby się od siebie uczyć...) Co to znaczy być obywatelką Polski? Czy czymś innym jest bycie obywatelką Kanady? Jak długo trwa kanadyjska zima i czego może uczyć fotografowanie ślubów osób różnej narodowości, różnego wyznania czy uznających odmienne tradycje? Między innymi takie tematy poruszam w rozmowie z Moniką. 

Monika Grzelak pochodzi z Wałbrzycha na Dolnym Śląsku, ale od 2011 roku mieszka w Kanadzie. Absolwentka Administracji Rządowej i Samorządowej, choć ani jednego dnia nie przepracowała w zawodzie związanym z tym kierunkiem. Przez wiele lat związana z marketingiem i pracą w agencjach reklamowych. Fotografka ślubów, Torontonka, autorka bloga 6757km i książki Kanadiana wydanej przez wydawnictwo Burda. Ostatnio "moczy nogi" w UX Design.

W Pracowni Monika opowiada o inspirującej babci-sołtysce, która choć wywarła ogromny wpływ na życie Moniki, nie przekonała jej do piastowania samorządowego stanowiska. Dodatkowo o początkach układania sobie życia w Kanadzie i pasji do fotografii, która zaprowadziła ją na studia fotograficzne na Uniwersytecie Ryersona. 

Poza tym rozmawiamy o tolerancji i Monika stwierdza, że trudno być tolerancyjnym czy nauczyć się tolerancji w tak homogenicznym kraju jak Polska. Poznajemy pracę fotografki ślubów od kuchni, zastanawiamy się czym jest dorosłość i czy warto zaczynać nową ścieżkę kariery po trzydziestce. 

*

Blog Moniki: 6757km.com

Instagram Moniki: @oh_kanada_

Fotografia ślubna Moniki na Instagramie: @everglow_photography_

I na stronie: https://everglow-photo.com/

Kanadiana: tutaj.

Instagram Pracowni Dziewczyn @pracowniadziewczynpod

Kontakt: pracowniadziewczynpodcast@gmail.com

Podbean App

Play this podcast on Podbean App