PRACOWNIA DZIEWCZYN

Paula Bruszewska, Zwolnieni z Teorii: O pracy w zespole i zmianach, które uczą pokory

May 27, 2021

Pytam już na starcie o Twoje doświadczenie związane z pracami zespołowymi w szkole i studiach: były takowe czy liczyła się tylko praca indywidualna? Jeśli były prace w grupie, podobało Ci się takie doświadczenie czy może próby stworzenia czegoś razem były okupione frustracją? 

Chodzą mi po głowie takie pytania, bo moją dzisiejszą bohaterką jest Paula Bruszewska, prezeska i współzałożycielka fundacji Zwolnieni z Teorii organizującej praktyczną, ogólnopolską olimpiadę, w ramach której uczniowie sami organizują projekty społeczne. 

Paula jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i szwajcarskiego uniwersytetu w Sankt Gallen, specjalizującego się w studiach menadżerskich, ekonomii, prawie i stosunkach międzynarodowych. 

W Pracowni Paula opowiada o marzeniu zostania szefową ONZ i lekcjach, które wyniosła ze studiów w Szwajcarii. Analizuje czym jest praca zespołowa, a czym nie jest, i czy nauka pracy w grupie już od najmłodszych lat przychodzi nam z pomocą później, gdy funkcjonujemy w związkach i zakładamy rodziny. 

Poza tym rozmawiamy o wyzwaniach stojących na drodze realizacji projektów Zwolnionych z Teorii, pandemii wymuszającej zmiany w trybie ich pracy i czy szkoła nas do takich i innych zmian przygotowuje. 

Aż wreszcie Paula przyznaje czy lepiej jest być prezeską Zwolnionych z Teorii czy szefować Organizacji Narodów Zjednoczonych i, że sami w fundacji dokonali zmian, które okazały się być jak "kubeł zimnej wody", po sukcesie Zwolnionych w pierwszym roku ich działalności. 

 

Polecenie Pauli do Kanonu Lektur Pracowni Dziewczyn: 

Test Instytutu Gallupa

*

Strona Zwolnionych z Teorii: https://zwolnienizteorii.pl/

Zwolnieni z Teorii na IG: @zwolnieni_z_teorii

Zwolnieni na Facebooku: https://www.facebook.com/zwolnienizteorii

Finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii: https://www.facebook.com/events/293853925625256/?ref=newsfeed

Instagram Pracowni Dziewczyn @pracowniadziewczynpod

Kontakt: pracowniadziewczynpodcast@gmail.com

Podbean App

Play this podcast on Podbean App