PRACOWNIA DZIEWCZYN

Stasia Matsumoto, licencjonowana stylistka kimon: Kimono i fotografia to dla mnie perfekcyjna kombinacja

June 10, 2021

Pracownia Dziewczyn łączy się dziś z Tokio, aby porozmawiać ze Stasią Matsumoto - profesjonalną, licencjonowaną stylistką kimono i fotografką.

Stasia studiowała kulturoznawstwo dalekowschodnie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Asia Pacific studies w Leeds. Po studiach chciała wylecieć do Japonii bez presji zostania tam na dłużej, ale dostała pracę nauczycielki angielskiego - jak sama mówi “dość łatwo poszło”. Dziś liczy już dziewiąty rok swojego pobytu w kraju kwitnącej wiśni i raczej na dobre zapuściła korzenie. 

W Pracowni Dziewczyn Stasia opowiada jak zaczęła się jej fascynacja tradycyjnym strojem japońskim, czego obawiała się przed otwarciem swojego biznesu, jak wyglądają przygotowania do sesji z nią i co często czyta w formularzach zgłoszeniowych swoich klientek.

Poza tym rozmawiamy o syndromie oszustki i jak Stasia sobie z nim radzi, dlaczego kimona tak rzadko widuje się dziś na ulicach Japonii, a także o samodzielności i wierze we własne umiejętności na przekór naszym wątpiącym głowom.

 

Polecenie Stasi do Kanonu Lektur Pracowni Dziewczyn:

Książka: "Damn Good Advice (For People with talent!)" - George Lois

*

Strona Stasi: inkimono.com 

Stasia na IG: @inkimono

Instagram Pracowni Dziewczyn @pracowniadziewczynpod

Kontakt: pracowniadziewczynpodcast@gmail.com

Podbean App

Play this podcast on Podbean App